Vi är ProMinent Doserteknik AB, Sweden

ProMinent Group - Headquarters

Prof. Dr. rer. pol. Andreas DulgerProf. Dr. rer. pol. Andreas Dulger
President and CEO
 
Dr.-Ing. Rainer DulgerDr.-Ing. Rainer Dulger
Executive Vice President Operations
Thomas Koetzing
Executive Vice President
Divison Metering, Measuring, Control and Sensor Technology

För adressinformation klicka här

Patrik Petersson • tel: 031 656615 • mobil:  0768 350786 • patrik.petersson@prominent.se
VD

Bengt Ottefjäll • tel:  031 656621 • mobil:  0708 212250 • bengt.ottefjall@prominent.se
Teknisk chef / Vattenbehandling specialist

Jonas Lindqvist • tel:  031 656616 • mobil:  0703 322427 • jonas.lindqvist@prominent.se
Försäljningschef / Process och systemsäljare

Malin Jochimsen • tel:  031 656607 • malin.jochimsen@prominent.se
Ekonomiansvarig

Administration

Kicki Almsberg • tel:  031 656606 • mobil:  0701 905306 • kicki.almsberg@prominent.se
Ekonomi

Petra Degerstam • tel:  031 656601petra.degerstam@prominent.se
Marknadsassistent

Agnetha Carlsson • tel:  031 656602agnetha.carlsson@prominent.se
Inköp

Susanne Malm • tel:  031 656625 • susanne.malm@prominent.se
Inköp / Projektkoordinator / Produktionstekniker

Säljorganisation

Rasmus Bergström • tel:  031 656628 • mobil:  0739-806628 • rasmus.bergstrom@prominent.se
Projektansvarig

Liliane Berndtsson • tel:  031 656610 • liliane.berndtsson@prominent.se
Innesäljare

SÖDRA OCH VÄSTRA SVERIGE

Björn Fagerkrantz • tel:  031 656613 mobil:  0708 200842 • bjorn.fagerkrantz@prominent.se
Teknisk säljare

Peter Christensson • tel:  031 656617 mobil:  0701 910747 • peter.christensson@prominent.se
Teknisk säljare / Service

Per Wehlin • tel:  031 656620 • mobil: 0708 334220 • per.wehlin@prominent.se
Säljare

NORRA OCH ÖSTRA SVERIGE

Thorbjörn Wisén • tel:  08 7420433 •  mobil:  0703 328350 • thorbjorn.wisen@prominent.se
Säljansvarig östra & norra Sverige / WTS -vattenbehandling

Per Svanäng • tel:  08 7428350 • mobil:  0737 728325 • per.svanang@prominent.se
Teknisk säljare norra & östra Sverige

Teknikorganisation

Martin Olsson • tel:  031 656624 • mobil:  0707-846624 • martin.olsson@prominent.se
Produktspecialist pumpar / Konstruktör

Simon Roswall • tel:  08 7420461 • mobil:  0703 328325 • simon.roswall@prominent.se
Produktspecialist UV / Saltelektrolys

Niclas Fransson • tel:  031 656626 • mobil:  0707-846626 • niclas.fransson@prominent.se
Produktionstekniker

Johan Nöjdh • tel:  031 656625 •  johan.nojhd@prominent.se
Produktionstekniker

Per Bobeck • tel:  031 656627 • mobil:  0722-516627 • per.bobeck@prominent.se
Servicetekniker Sverige/Norge

Sened Welday •  mobil:  0700 920 622 • sened.welday@prominent.se
Servicetekniker Östra/Norra Sverige

Lager

Mathias Lindqvist • tel:  031 656604 • lager@prominent.se
In- och utleveranser / Lager

Anställda i SV och NO sommaren 2015

 

 

Print this pageForward this page